Неділя, 22.12.2024, 19:00
Вітаю Вас Гість | RSS

Апостолівський ліцей №1 

  Апостолівської міської ради Криворізького району  

Дніпропетровської області

Меню сайту
Шкільний канал
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2018 » Червень » 5 » Бережімо рідну мову!
13:58
Бережімо рідну мову!

На виконання ЗУ «Про засади державної мовної політики», відповідно до Програми розвитку культури у Дніпропетровській області на 2017 – 2020 роки, затвердженої рішенням Дніпропетровської обласної ради від 02 грудня 2016 року № 121-7/VIІ (зі змінами), розпорядження Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 01.03.2018 № Р-111/0/3-18 «Про проведення у Дніпропетровській області у 2018 році Року державної мови», з метою піднесення престижу української мови як державної, розвитку духовності та зміцнення моральних засад у громадян, виховання любові й поваги до історії свого народу Апостолівською загальноосвітньою школою №І було розроблено та затверджено план заходів щодо проведення у навчальному закладі у 2018 році Року державної мови до 01 квітня 2018 року – до кінця 2017-2018 н.р.; до 01.09.2018 р. – на 2018-2019 н.р.

Школа долучилася до даного заходу з метою донести до учнів красу і багатство рідної мови; формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; розширити кругозір; підвищувати рівень декламаторських здібностей, сприяти самореалізації кожного учасника; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя; створення емоційно-позитивного мікроклімату.

Були організовані і проведені за­ходи, у яких активну участь взяли педагогічні працівники та учні. Учасники мали змогу поринути у багатющий світ краси рідної української мови, вшанувати пам'ять видатних діячів нашого народу.

Рік розпочали мовним флешмобом на загальношкільній лінійці «О мова моя, душа голосна України!». Учні 4 -11 класів читали поезії про українську мову. Учителі та школярі 9 листопада доручилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності.

Протягом тижня української мови та літератури у фойє школи було організовано виставку естетично оформлених учнями висловів про мову «Чарівний розмай», представлено учнівські кросворди «Кольорова пісня слова», розгорнуто буккросинг «Шевченко не поет, а голос душі українського народу», присвячений життю і творчості Т. Г. Шевченка.

Класні колективи провели виховну годину «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова», в ході якої учні декламували поезії про українську мову, розіграли інсценізацію «Рідна мова», уклали збірку народних прислів’їв про слово та мову, переглянули тематичний відеоролик, створили символічний віночок із слів – прикметників для рідної мови.

У грудні місяці до Дня збройних сил України учнями школи були написані українською мовою листи на фронт для військових. Старшокласники провели акцію

«Розкажи дітям казку українською» для учнів початкових класів. А також дев’ятикласниками показано виставу «З вірою в диво». Під час святкування Дня Святого Миколая за представлення українського вірша або пісні діти отримували подарунки.

У березні до шевченківських днів відбувся загальношкільний конкурс патріотичних плакатів «Є Мова – є Держава – є Майбутнє!». На високому рівні був проведений виховний захід «Жінки в житті та творчості Т.Г.Шевченка». Вражала майстерність виконання ролей учасниками, яскравість декорацій та костюмів, різноманітність жанрів. Активну участь у проведенні свята взяли учні 5, 8, 10 класів. Були представлені його картини із жіночими образами та інсценізація розмови малого Тараса зі своєю матір’ю. Слід відзначити високий рівень виконання музичного твору «Пісня про Кобзаря» ученицею 7-А класу Черкашиною Єсенією та інсценізації «Тополя» учнями 9-10 класу. Фінальним акордом була хореографічна композиція «Україна - мрія».

До Дня лялькаря було представлено виставку української ляльки-мотанки та проведено вчителем обслуговуючої праці Григоренко З.С. майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок.

Учителі презентували уроки:

з української літератури в 10 класі на тему: «Гортаючи сторінки повісті М. Коцюбинського «Тіні забутих предків». Виховною метою уроку було привиття любові до рідного краю, а саме Гуцульщини;

з української мови у 8 класі на тему: «Речення зі звертаннями та вставними словами». Впродовж уроку учні демонстрували глибокі знання з вивченої теми, провели лінгвістичне дослідження вивченого матеріалу, творче моделювання речень та показали відміннні знання під час експрес – опитування.

Учителі словесники показали нові педагогічні технології, продемонструвати найрізноманітніші форми роботи, які вони використовують у своїй педагогічній праці з метою розвитку креативності учнів. Слід відзначити творчу роботу вчителів української мови та літератури , які доклали багато зусиль, щоб заходи пройшли на належному рівні.

Упродовж року школярі брали активну участь у таких мовознавчих конкурсах:

  1. Конкурс ім. П. Яцика: ІІ місце Панова Віталіна, 9-А, 15 років; ІІІ місце Беліченко Марія 7-Б, 13 років; ІІ місце Маломуж Анна , 10 клас, 16 років
  2. Мовно-літературний конкурс ім. Т.Г. Шевченка: І місце Котляр Катерина 7-А, 13 років ; ІІ місце Штефан Вікторія 5-Б, 10 років; ІІ місце Дякіна Ольга 5-А, 11 років; ІІ місце Абрамович Валерія 5-А , 11 років
  3. «Патріот»: Всеукраїнський рівень І місце Чмух Вікторія 3-А, 9 років; І місце Шейєрман Мілєна 3-А, 9 років; ІІ місце Котик Ірина 3-а , 8 років; ІІІ місце Рац Анастасія 4-А, 10 років
  4. Олімпіада з української мови та літератури : ІІ місце Ситнікова Світлана 11-А, 16 років; ІІ місце Маломуж Анна 10 клас
  5. Всеукраїнська гра «Соняшник»: Диплом І ступеня регіонального рівня Тристан Андрій.

 

Переглядів: 516 | Додав: lavskaya19879 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Всуп до 1 класу
Пошук
Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Орган управління

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz